کلبه

همه چیز درباره ارتودنسی در بزرگسالان
امروز دوشنبه 07 اسفند 1402
تبليغات تبليغات

همه چیز درباره ارتودنسی در بزرگسالان


مشکل درمان ارتودنسی در سالمندان این است که خیلی ها فکر می کنند در سنین بالا قابل اصلاح نیست و درمان دندان نتیجه خوبی نمی دهد، اما باید بگوییم که اصلا اینطور نیست و بیشتر به وزن و وزن مدل. پوسیدگی دندان و دهان، درمان ارتودنسی در بزرگسالان نیز امکان پذیر است. همانطور که می دانید درمان ارتودنسی اغلب برای ترمیم دندان ها و ایجاد لبخند زیباتر استفاده می شود. متخصصان ارتودنسی معتقدند برای زیباسازی لبخند و بازگرداندن وضعیت فک و دهان هیچ وقت دیر نیست و افراد در هر سنی می توانند برای درمان ارتودنسی اقدام کنند.

آره! درست است؛ ارتودنسی در بزرگسالان مشکلات خود را دارد و ممکن است زمان درمان طولانی تر باشد اما باز هم امکان پذیر است. معمولاً مشکلات در بزرگسالان پیچیده تر است و ممکن است مشکلات دندانی دیگری نیز وجود داشته باشد. در این میان، بسیار مهم است که در کار خود به کمک یک متخصص حرفه ای نیاز داشته باشید. به طور خلاصه همه خواهان لبخندی زیبا با دندان های تمیز و مرتب هستند و برای این منظور معمولا در وهله اول ارتودنسی و تنظیم دندان توصیه می شود. در زیر در مورد ویژگی های ارتودنسی در بزرگسالان بیشتر توضیح خواهیم داد. پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید:جنبه های مختلف ارتودنسی برای بزرگسالان را بررسی کنید

در خط آخر اشاره کردیم که بریس در بزرگسالان نیز قابل انجام است. اما با سختی های خودش!

یکی از ابعاد اصلی چالش های فردی ارتودنسی در بزرگسالی یا شاید بهتر بگوییم این است که رشد فک معمولاً در بزرگسالی کامل می شود و شکل نهایی خود را به خود می گیرد و سایر درمان های مشابه ارتودنسی اینگونه نیستند. قادر به تغییر شکل فک. یکی از مشکلاتی که بزرگسالان برای آن به ارتودنسی مراجعه می کنند، نامرتبی دندان های مربوط به جلو یا پشت فک بالا یا پایین است. حال مشکل اینجاست که روند نامنظم بودن دندان ها با کمک ارتودنسی قابل رفع است اما روند حرکت فک با کمک ارتودنسی قابل انجام نیست و نیاز به جراحی دارد.

البته گاهی پیش می‌آید که برنامه کلی درمان ارتودنسی بزرگسالان مستلزم قرار دادن چندین روش درمانی در کنار یکدیگر است که از تکمیل بلوغ و رشد کامل فک‌ها جلوگیری می‌کند و از درمان راحت‌تر جلوگیری می‌کند. بنابراین می توان گفت که به طور کلی ارتودنسی کودکان بسیار راحت تر از ارتودنسی بزرگسالان است. و بعد از کامل شدن فک، حرکت فک مشکل خواهد بود. زیرا معمولا در کودکان با کمک درمان ارتودنسی حرکت فک به راحتی انجام می شود.

دومین موردی که ارتودنسی باید در نظر بگیرد سلامت لثه است. دندان های سالم برای هر ارتودنسی ضروری است. در واقع ارتودنسی بدون لثه سالم امکان پذیر نیست. زیرا برای انجام ارتودنسی فشار ثابت و ضعیفی به دندان ها وارد می شود تا بتوانند حرکت و حرکت کنند. این حرکت دندان ها مستلزم بستری محکم و سالم است که معمولاً بستر لثه است. اگر لثه ها سالم نباشند، ممکن است بیمار در طول برنامه درمان ارتودنسی با مشکلات مختلفی مواجه شود.

مشکلات لثه معمولاً در بزرگسالان بیشتر از کودکان است. بیماری پریودنتال (لثه) یکی از شایع ترین بیماری ها در دهان بزرگسالان است. معمولاً توصیه می شود قبل از انجام ارتودنسی ابتدا تمامی مشکلات مربوط به دندان و لثه برطرف شده و سپس اقدام به ارتودنسی شود. حال اگر فردی بیماری لثه داشته باشد، البته باید زمان زیادی را صرف رفع مشکل کند و سپس اقدام به ارتودنسی کند.

آخرین کلمه

به طور کلی، افراد مسن کمتر به ارتودنسی دندان مراجعه می کنند. بنابراین در برنامه های درمان ارتودنسی اغلب از وسایل ارتودنسی مانند براکت های سرامیکی، ارتودنسی لینگوال و پلاک های شفاف استفاده می شود و دیگر نیازی به براکت و سیم نیست. به طور کلی درمان ارتودنسی بزرگسالان چالش ها و سختی های خاص خود را دارد. به همین دلیل توصیه می شود بیشتر اوقات برای انجام این کار از یک متخصص و متخصص کمک بگیرید تا زمان و هزینه خود را هدر ندهید. به یاد داشته باشید که لبخند زیبا حق همه است و سن فقط یک عدد است. با مراقبت از دندان های خود از زیبایی خود لذت ببرید.

لینک منبع: https://payju.ir/content/متخصص-ارتودنسی-شیراز

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد