کلبه

انواع باتری موبایل
امروز دوشنبه 07 اسفند 1402
تبليغات تبليغات

انواع باتری موبایل

چند سالی است که موبایل ها به یکی از کالا های ضروری تبدیل شده اند و نقش مهمی در زندگی ما دارند.

یکی از موضوعاتی که اکثرا هنگام خرید موبایل در نظر می گیریم، توجه به باتری موبایل است. باتری ها دارای ظرفیت و بازده های متفاوتی هستند و هنگام خرید بسته به نوع استفاده باید آن ها را در نظر گرفت. باتری های موبایل بسیار حساس هستند و باید به درستی از آن ها استفاده کرد تا عمر مفید آن ها کاهش نیابد. یکی از عواملی که بسیار در طول عمر باتری تاثیر دارد گرما است. استفاده از شارژر های نامناسب و بی کیفیت باعث داغ شدن بیش از اندازه باتری می شوند و بشدت به آن آسیب وارد می کنند. با خرید شارژر از فونی شاپ از اورجینال بودن آن مطمئن خواهید بود و با خیال راحت می توانید موبایل خود را شارژ کنید.

باتری های موبایل انواع مختلفی دارند که ما در این جا آن ها را توضیح خواهیم داد.

باتری نیکل کادمیوم

باتری های نیکل کادمیوم جزو اولین مدل های باتری قابل حمل بودند و در لوازم الکتریکی استفاده می شدند. از بزرگترین مشکلات این باتری های قابل شارژ، اندازه و وزن زیاد آن ها بود. آن ها بسیار گرم و باعث آسیب به موبایل می شدند.

البته باید به این نکته نیز توجه کرد که باتری های نیکل کادمیم در تحول موبایل ها تاثیر بسیار زیادی داشتند. این باتری ها بعد از هربار شارژ، میزان بسیار پایینی از ظرفیت آن ها کم می شد و کاربران بعد از حدود 2 سال استفاده مجبور به تعویض آن می شدند.

می توان گفت که تولید و استفاده از باتری ها تقریبا متوقف شده است.

باتری نیکل هیدرید فلز

این باتری ها بسیار شبیه به باتری های نیکل کادمیوم هستند. با این تفاوت که ظرفیت بسیار بالاتری داشتند و همچنین وزنی سبک تر. اولین و بزرگ ترین اقدامی که در تولید این باتری ها صورت گرفت حذف فلز سمی کادمیوم بود که بسیار باعث آلودگی محیط زیست شده بود. از نکات مثبت دیگر باتری نیکل هیدرید فلز می توان به سریع تر شارژ شدن آن ها اشاره کرد. اما در این مدل هم مشکل کاهش ظرفیت وجود داشت.

باتری لیتیوم یونی

باتری های لیتیوم یونی نیز قابل شارژ هستند. این باتری ها توانستند بسیاری از مشکلات نسل های گذشته را رفع کنند. علاوه بر وزن کمتری که دارند، حجم کمتری نیز به خود اختصاص دادند و می توانستند حدود 2 برابر بیشتر از باتری نیکل کادمیوم در خود انرژی ذخیره کنند. ساختار باتری های لیتیوم یونی به صورتی است که می تواند میزان انرژی بیشتری را در خود ذخیره داشته باشد و باعث می شود تا باتری زود شارژ خالی نکند و انرژی مورد نیاز را برای گوشی تامین می کند. همچنین مشکل کم شدن ظرفیت بعد از شارژ نیز در این سری باتری ها حل شد.

 

اما یکی از مشکلات باتری های لیتیوم یونی، امنیت پایین تر آن ها نسبت به باتری های هیدرید فلزی است. این باتری ها بسیار گرم می شوند و امکان آتش گرفتن آن ها وجود دارد.

 این نوع باتری در بسیاری از موبایل ها مانند باتری سامسونگ و باتری شیائومی و بسیاری از لپتاپ ها استفاده می شود.

 

باتری لیتیوم پلیمری

پژوهش ها بر روی سلول های پلیمر در دهه 80 میلادی باعث انقلابی بزرگ در زمینه تولید باتری شد. باتری های لیتیوم پلیمری بسیار ایمن تر هستند. از مهم ترین ویژگی های آن می توان به نازک بودن و توانایی ساخت در اندازه های مختلف اشاره کرد.

این باتری ها مقاومت بسیار بالایی دارند و دارای وزن بسیار سبک تری نسبت به سری های قبل تر خود هستند. با توجه به امکانات ساختی بروز تر، می توانند میزان شارژ بیشتری در خود ذخیره کنند و نیروی بیشتری را به کاربر ارائه دهند. باتری های لیتیوم پلیمری دارای قیمت مناسبی می باشند و تقریبا در تمام موبایل ها می توان از آن ها استفاده کرد. شما می توانید برای خرید این نوع باتری ها به سایت پونی شاپ مراجعه کنید.

همچنین امنیت این باتری ها بسیار افزایش یافته است و خطر احتمال آتش گرفتن و یا انفجار در آن ها بسیار پایین آمده است. شرکت اپل در باتری آیفون بصورت گسترده از باتری  لیتیوم پلیمری استفاده می کند که بازده آن را بسیار افزایش داده است.

خرید باتری اصلی آیفون

برای تهیه و خرید باتری آیفون ما سایت  https://fonishop.com و https://www.aliexpress.com/را به شما پیشنهاد میکنیم که کیفیت باتری های فونی شاپ بهتر هستند.

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد